Zawartość

Co oferujemy

chleby zwykłe o niezwykłym smaku i aromacie [zobacz galerię zdjęć]

Chleby  - wyróżniają się  niepowtarzalnym aromatem i smakiem. Dzieje się tak dzięki fermentacji kwasu chlebowego w przygotowywanych ciastach. Kwas chlebowy w naszej piekarni jest kilka razy dziennie dokarmiany mąką żytnią. Ta pielęgnacja sprawia, że zawarte w nim żywe bakterie kwasu mlekowego i drożdży mają się dobrze. Żyją z nami już tak długo, jak tylko pamiętają najstarsi piekarze. Ten kwas chlebowy jest najcenniejszym i podstawowym składnikiem naszych chlebów.

bułki zwykłe - dawny smak [Galeria]

Bułki zwykłe - są produkowane z zachowaniem dawnych receptur i wypiekane w starym ceramicznym piecu, który pamięta jeszcze czasy sprzed drugiej Wojny Światowej. To wszystko nadaje im niepowtarzalny smak i zapach - już w dotyku są inne. Klienci mówią o nich: "Te dobre bułki, jakie były kiedyś za dawnych czasów".

chleby smakowe

Podstawą tych chlebów jest zwykłe ciasto chlebowe na zakwasie - lecz z różnych rodzajów mąk i w połączeniu z dodatkami: ziaren, nasion, przypraw i innych dodatków. Różne gramatury, sposób wyrabiania i wypieku ciasta, dają szeroką gamę asortymentu i  możliwości zaspokojenia wielu potrzeb i smaków.

Bułki smakowe - wytrawne i słodkie drożdżówki

Wypiekane są z ciasta drożdżowego z różnymi dodatkami. Każdy rodzaj bułek jest inny w zależności od użytych surowców i dodatków. Prosze kliknąć aby zobaczyć [Więcej]

Coś specjalnego dla Ciebie i na okoliczność

Pieczywo specjalne, na uroczystości, biesiady, prezenty i indywidualne życzenia.

Dla tych co sami pieką lub gotują [Więcej]

Niektórzy chcą sami upiec swój chleb w domu. Służymy radą i surowcami. W sprzedaży są drożdże piekarskie i różne rodzaje mąk - których nie można kupić w zwykłych sklepach. Np. mąka chlebowa pszenna typ 750, grahamka typ 1850, żytnia typ 720 lub razowa gruba typ 2000. Mak, ziarna słonecznika, soi, sezamu, płatki owsa. Jest również gotowy kwas chlebowy, używany nie tylko do wypieku chleba ale również do sporządzania znakomitej staropolskiej zupy - żurku. W kuchni przydaje się również nasza bułka tarta, lub wysuszone bułki do kotletów.

Ciasta, ciastka kruche, biszkopciki

Najciekawszy Produkt KarkonoskiNagroda "Jelonka Karkonoskiego" została przyznana naszej Piekarni za produkcję wyjątkowego i unikalnego Chleba Bez Drożdży z ziemniakami. Szczegóły tego wydarzenia  w zakładce Aktualności i Informacje.